KONST / Litografier / Litografi 9076039
*
nr 907 6039
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografi, Harald Wiberg (1908-1986), 118/210, motivet: 34x39
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 18:03:17
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harald wiberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harald Wiberg
nr 907 6039
Harald Wiberg
(1908-1986), Sverige
Litografi, Harald Wiberg (1908-1986), 118/210, motivet: 34x39
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, Småland, död 1986, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harald Wiberg
Harald Albin Wiberg, född 1908 i Ankarsrum, SmÃ¥land, död 1986, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harald Wiberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik harald wiberg litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



